główna strona 

 
RDP Wash&Go
 
o co chodzi
Microsoft™ w swym biuletynie opisuje problemy w użytkowaniu Zdalnego Pulpitu powodowane przez błędy licencjonowania. Jednym z przedstawionych sposobów uniknięcia kłopotów jest usunięcie klucza licencji
HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\MSLicensing
Niniejszy program wykonuje tę operację w imieniu użytkownika, uwalniając go od konieczności samodzielnego, potencjalnie niebezpiecznego, grzebania w rejestrze Windows. Dodatkowo program automatycznie wywołuje klienta terminalowego, co powoduje zregenerowanie usuniętego wpisu. Wbrew zaleceniom kopia usuniętej gałęzi rejestru nie jest wykonywana, więc jeśli sądzisz, że możesz jej potrzebować, zrób ją samodzielnie przed uruchomieniem programu. Przyznam, że w praktyce nigdy nie doświadczyłem takiej potrzeby.
Jeżeli w Twoim systemie do modyfikacji rejestru są wymagane specjalne uprawnienia, musisz dysponować takimi przywilejami.
MSTermLM, inny program o podobnym działaniu, popularny w sieci, niestety nie radzi sobie w systemach 64-bitowych, co zainspirowało mnie do popełnienia tego dzieła.
lista zmian
  • 0.10 2012-09-20
    BETA, bo nikt nie narzekał
  • 0.10 2011-03-28
    pierwsze wydanie, faza ALPHA
instalacja i szczegóły
Ten program nie wymaga instalacji. Po prostu umieść gdziekolwiek plik programu i używaj go. Ponieważ jedynym widocznym objawem wykonania programu jest uruchomienie klienta terminalowego, a operacja regeneracji licencji odbywa się w sposób niezauważalny, można zawsze uruchamiać klienta terminali za pośrednictwem tego programu, uwalniając się radykalnie od kłopotów z licencjami.
Uwaga: autor dołożył wszelkich starań aby program robił to co powinien, nie przyjmuje jednak odpowiedzialności, gdyby w praktyce okazało się inaczej.
Wszelka odpowiedzialność za działanie lub niedziałanie programu oraz wyrządzone przez niego szkody spoczywa wyłącznie na użytkowniku programu.  
RDP Wash&Go został stworzony przy pomocy MinGW Developer Studio, przeto wyróżnia się szybkością i niewielkimi rozmiarami.
pobierz za darmo
 
opiekun: Janusz Wiśniewski :: rejestracja odwiedzin 3561 gości
mobi