główna strona  Wysyłanie poczty
przez
port 587
 
Wysyłanie poczty
przez
port 587
Telekomunikacja Polska zainicjowała zmianę w funkcjonowaniu poczty elektronicznej umożliwiającą zmniejszenie ilości spamu - niechcianej korespondencji mailowej. Polega ona na przeniesieniu komunikacji pomiędzy programami pocztowymi a serwerami z portu 25 na port 587 lub 465.
Blokada portu 25 po stronie operatora TPSA będzie wprowadzona od 1 grudnia 2009 r. Oznacza to, że wysyłanie poczty elektronicznej przy użyciu portu 25 przestanie funkcjonować. Nasz serwer jest już dziś gotowy na tę zmianę. Proszę nie zwlekać z jej dokonaniem.
niezbędna zmiana
Aby sprostać nowym wymaganiom, wystarczy dokonać jednej drobnej modyfikacji: w ustawieniach swojego programu pocztowego zmienić port serwera pocztowego (SMTP) z 25 na 587. Jeżeli takie ustawienie będzie przy próbie wysłania listu powodować błędy, należy zmienić port na 465.
Przykładowo, w programie Outlook Express należy wejść w menu Narzędzia, opcję Konta:Na zakładce Poczta otworzyć dwuklikiem konto do modyfikacji:Na zakładce Zaawansowane poprawić numer portu SMTP, zapisać zmianę.
inny przykład
W programie ThunderBird robimy to tak:


A gdyby się pojawiły błędy, zmieniamy na SSL i 465.
inny przykład
Zmiana w MS Outlook 2003 także sprowadza się do odszukania pola z numerem portu i zmodyfikowaniu go:Proste, prawda?
I tu także, jeżeli pojawią się błędy przy wysyłaniu listów, należy zmienić port na 465, a typ połączenia szyfrowanego na 465.
jeszcze więcej przykładów
Więcej przykładów ustawień podaje na swej stronie TPSA
 
opiekun: Janusz Wiśniewski :: rejestracja odwiedzin 3080 gości
mobi