główna strona 

 
przejdź na główną stronę mojego serwisu SmartWOL
bezdotykowe
włączanie PC
Po raz kolejny popełniłem aplikację jakich dotąd było już wiele. Jak zwykle chodzi o to, że tamte niewygodne są w użyciu. Czy ja jakiś dziwny jestem? Chciałbym aby program był wygodny... W głowie mi się przewraca!
uwaga
Funkcja Wake On Lan jest właściwa dla kart sieciowych Ethernet i w zasadzie nie ma prawa działać poprzez WiFi. Wyjątek stanowią punkty dostępowe WiFi, które przezroczyście integrują urządzenia bezprzewodowe z przewodowymi we wspólnym segmencie sieci. Przetestowałem 2 modele firmy Ovislink, które spełniają ten warunek: N.MINI i N.PLUG. Gdy podłączymy taki przyrząd do sieci LAN w trybie AP, to urządzenia bezprzewodowe łączą się z siecią LAN dokładnie tak, jakby były do niej wpięte kabelkiem. Korzystają ze wspólnego serwera DHCP, wspólnej bramy internetowej, widzą się wspólnie z komputerami stacjonarnymi w windowsowym Otoczeniu Sieciowym itd. Oraz, co najważniejsze, działa funkcja WOL w stosunku do stacjonarnych PC-tów.
Jeżeli masz inny punkt dostępowy, działający w opisany wyżej sposób, to możliwe, że mój program jest dobry także dla Ciebie. Napisz do mnie o innych zweryfikowanych urządzeniach, chętnie dopiszę je do listy.
W innych przypadkach SmartWOL nie będzie działał, bo po prostu on nie jest do tego przeznaczony. Proszę powstrzymać się od krzywdzących opinii w rodzaju "nie działa" - nie ma w tym mojej winy i nic na to nie poradzę.
opis
SmartWOL to mini-programik do ożywiania PC-tów przez sieć.
W odróżnieniu od innych podobnych aplikacji, ta wyposażona jest w opcję skanowania sieci, co pozwala wybrać komputer z listy zamiast żmudnego wpisywania cyferek. Oczywiście, aby można było wykryć komputer w sieci, musi on być w tym czasie włączony.
Ciekawą opcją jest pobieranie danych z pamięci ARP. Można się nią posłużyć, jeżeli nasze urządzenie łączyło się niedawno z danym komputerem, np. serwerem www. W takim przypadku dane hosta są zapamiętane lokalnie i można je przywołać bez przeszukiwania sieci.
W wyświetlanych wynikach z oczywistych powodów pomijane są te komputery, które już mamy na liście.
Tempo przeszukiwania sieci możemy zdefiniować w ustawieniach, pamiętając, że im szybsze przeszukiwanie, tym większe prawdopodobieństwo, że zostanie pominięte urządzenie, mające zbyt długi czas reakcji.
Ważna uwaga: z reguły po wyłączeniu i włączeniu zasilania karty sieciowe nie reagują na sygnały WOL. Trzeba taki komputer co najmniej raz uruchomić ręcznie, a następnie wyłączyć, pozostawiając zasilacz pod prądem, aby móc cieszyć się tą funkcją.
Czuję się także w obowiązku wspomnieć, że budzenie może być wyłączone w ustawieniach BIOS-u, a także, że nie wszystkie karty sieciowe, zwłaszcza starsze, mają wbudowaną tę funkcję.
wymagane uprawnienia
 • INTERNET
 • ACCESS_NETWORK_STATE
 • ACCESS_WIFI_STATE
Dostęp do sieci, co chyba nie dziwi, niezbędny jest przy korzystaniu z sieci.
pobieranie programu
Nie udostępniłem dotychczas tej aplikacji publicznie, bo nie mam pewności, czy jest na nią zapotrzebowanie. Jeśli chcesz abym to uczynił, wyraź swoje życzenie na Forum.  
Historia zmian:
 • 0.88 2013-02-03
  dostosowanie do nowych wersji bibliotek i Androida JB
 • 0.87 2012-07-15
  usunięcie operacji sieciowych z głównego wątku
 • 0.85 2012-07-07
  drobne poprawki
 • 0.83 2012-02-12
  autouzupełnianie pól
 • 0.74 2012-01-04
  wyszukiwarka hostów
 • 0.68 2011-12-27
  poprawne przesyłanie pakietów
 • 0.50 2011-12-20
  zarys interfejsu
inne moje androidowe aplikacje
wyjaśnienie
Android jest znakiem towarowym Google Inc.
obrazki
pusto + główne menu metody dodawania wykryrte komputery dodawanie z ręki lista ustawienia
 
opiekun: Janusz Wiśniewski :: rejestracja odwiedzin 3963 gości
mobi