główna strona 

 
icon IP Tool
szczypta historii
Jako administrator zarządzający siecią ethernet komputerów z Windows 98 polubiłem bardzo aplikację WINIPCFG, pozwalającą na wygodne odczytanie parametrów karty sieciowej oraz łatwe odnowienie dzierżawy adresu z DHCP.
Niestety, pod Windows XP ta miła aplikacja odmówiła współpracy, ale na szczęście pojawiła się jej mutacja o podobnym działaniu i wdzięcznej nazwie WNTIPCFG.
Radość nie trwała długo, bo pod Windows 7 żadna z powyższych nie chce działać, a próby znalezienia kolejnego narzędzia podobnego do poprzednich spełzły na niczym.
W tej sytuacji nie pozostało nic innego jak napisanie własnej aplikacji. Jest ona dużo skromniejsza, bo pokazuje tylko nazwę karty sieciowej, adres MAC i IP oraz pozwala odnowić dzierżawę, ale za to działa w każdym z wymienionych wyżej systemów.
lista zmian
  • 0.70 2015-04-07
    ● uwzględnia też WiFi
  • 0.60 2015-03-07
    ● pierwsze oficjalne wydanie
instalacja i szczegóły
Ten program nie używa rejestru Windows ani nie wymaga instalacji. Po prostu umieść gdziekolwiek plik programu i używaj go. W szczególności dobrym "gdziekolwiek" jest pendrajw. Dla tych, którzy wybierają życie proste i uporządkowane, przygotowałem także wersję z instalatorem.
SNSpy został stworzony przy pomocy MinGW Developer Studio, przeto wyróżnia się szybkością i niewielkimi rozmiarami.
Pobierz za darmo
obraz do widzenia
 
opiekun: Janusz Wiśniewski :: rejestracja odwiedzin 2178 gości
mobi